Dodatki do basenu. Niezbędniki i gadżety

Prywatnych basenów w Polsce przebywa, dlatego producenci wymyślają coraz nowsze udogodnienia. Bez niektórych akcesoriów nie można się obyć, inne są ciekawym uzupełnieniem przydomowej strefy basenowej. W zależności od wieku i zainteresowań każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Akcesoria niezbędne

Podstawowym niezbędnikiem, by kąpiel w basenie była higieniczna, jest chemia basenowa. To zakup obowiązkowy, w przeciwnym razie w basenie szybko zaczną się namnażać glony. Ważne jest, by chemię stosować według zaleceń producenta, ani oszczędność, ani nadmiar nie wpłyną dobrze na jakość wody. Wyjątkiem mogą być baseny z cyrkulacją wody, która jest za słaba. Wtedy warto użyć nieco więcej środka, by rozlał się po całości basenu. Aby woda była czysta, warto posiadać zapas filtrów i wymieniać je regularnie. Zestaw do czyszczenia składający się siatki i szczotek to zakup konieczny. Jeśli zasobność portfela na to pozwala, warto zakupić także odkurzacz do basenów.

W głębszych basenach niezbędna jest co najmniej jedna drabinka. Popularnością cieszą rozwiązania osłaniające, takie jak przykrycie basenu z poliwęglanu. To najlepszy sposób na zminimalizowanie wpadania do wody zanieczyszczeń, które trzeba wyławiać, albo piasku, przez który trzeba częściej wymieniać filtry czy wypompowywać wodę. Pokrywa basenu z poliwęglanu przyczynia się do dłuższego utrzymywania temperatury wody i oszczędzania na elektryczności. Zadaszenia basenowe firmy Bucovers są zabezpieczeniem przed wypadkiem wpadnięcia do niecki.

Jak wspomnieliśmy, producenci dostarczają całą gamę dodatkowych udogodnień. Dmuchane materace w coraz ciekawszych barwach i kształtach to już standard. Można także spotkać dmuchane lodówki, idealnie sprawdzające się na imprezach w basenie. Uroku nocą mogą nadawać specjalne pływające lampy w różnej kolorystyce. Nie brakuje także akcesoriów do gier wodnych czy całego zestawu dla dzieci tworzące wodny plac zabaw. W asortymencie można także znaleźć systemy do tworzenia hydro-masujących systemów basenowych. Dla każdego coś ciekawego.

Zobacz więcej na https://bucovers.pl/

Dodaj komentarz