Co zrobić by móc z basenu korzystać przez cały rok?

Ostatnie lata pokazały, że w ciągu roku jest niewiele ciepłych dni, ale jak już są, to bardzo tropikalne. O czym warto pomyśleć, by z basenu móc korzystać nie tylko w sezonie, ale nawet przez cały rok? Podpowiadamy, dlaczego w ogóle warto budować basen i jak go przygotować do użytku.

Dlaczego warto wybudować basen?

Baseny wybudowane na trwałe są najdroższą inwestycją, ale najtrwalszą. Jeśli w ogrodzie jest dość miejsca, basen nie będzie tylko miejscem do siedzenia w wodzie, ale nawet do uprawiania sportu.Po sezonie nie zachodzi potrzeba wygospodarowania miejsca w garażu lub innym składziku na basen, kiesy sezon się zakończył. Poza tym basen można wyposażyć w systemy podgrzewania wody, a inwestując w zadaszenie basenowe, zyskujemy możliwość korzystania z niego przez cały rok, nawet gdy nie jest się zwolennikiem morsowania.

Zadaszenie gwarancją dobrej zabawy

Zadaszenie basenowe to bardzo dobre rozwiązanie w klimacie, w jakim mieszkamy. Tak naprawdę w ten sposób zapewniamy sobie całoroczną możliwość korzystania z basenu. Wszystko zależy od rodzaju zadaszenia, na jak długo przedłuży ono sezon. Najkrócej pozwala na to pokrywa basenu. Jej zaletą jest zabezpieczanie niecki przed zanieczyszczaniem oraz zmniejszanie utraty temperatury wody, gdy basen nie jest używany. Minusem jest brak ochrony podczas samej kąpieli. Przy zmianie pogody niestety trzeba wrócić dodomu. Zdecydowanie większy komfort dają zadaszenia średnie i wysokie. Obie wersje pozwalają na korzystanie z pływalni nawet podczas deszczu. Pod dachem jest ciepło i przyjemnie. Zadaszenie wysokie chroni nie tylko podczas przebywania w basenie, ale jest komfortowym miejscem do przeczekania, jeśli umieszcza się pod nim stoliki i krzesła. Ta wersja chroni także rzeczy, które lubimy mieć w pobliżu, nawet gdy korzystamy z kąpieli w basenie.

Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Państwu znaleźć dostosowane do Państwa warunków i potrzeb. Po wstępnej rozmowie będą mogli poinformować jaka pokrywa basenu i cena będzie dotyczyła Państwa. Jeśli zależy Państwu, by można było korzystać z basenu przez dłuższy okres w roku, zadaszenie będzie najlepszą inwestycją.

Dodaj komentarz